НБУ курс долара
НБУ курс євро
Погода в Львові

      Один із найбільш простих способів підтримувати потрібні параметри мікроклімату - організувати правильну вентиляцію приміщення.
      Подаючи холодніше свіже повітря, ми знімаємо надлишки теплоти в приміщенні а також забираємо надлишки вологи. Повітря при цьому не обов'язково осушувати – оскільки, якщо відносна вологість зовнішнього повітря лежить у допустимих межах, то при його подачі і видаленням більш вологого повітря ми вирішуємо проблему вологості. Крім того, подача свіжого повітря - єдиний спосіб забезпечити ГДК (гранично допустимі концентрації) різних технологічних шкідливих речовин, що можуть виділятися в приміщенні. І, нарешті, свіже повітря без вуглекислого газу життєво необхідне для дихання людей.
      Одним із найпростіших способом вентиляції є провітрювання (наприклад, шляхом відкривання вікон). Наступний етап - природна вентиляція. Прикладом є витяжка через решітки у ванних кімнатах і кухнях, притік - через нещільності у вікнах, дверях і при їхньому відкриванні). Проте найефективніший спосіб вентиляції - механічна вентиляція.
      Механічні вентиляційні системи поділяються на приточні, витяжні та приточно-витяжні. Згідно з цією класифікацією, приточні вентиляційні системи служать для подачі в приміщення, що обслуговуються, свіжого, попередньо обробленого повітря, а витяжні - для видалення відпрацьованого повітря. Не завжди ці системи є об’єднаними. Часто трапляються випадки встановлення приточних систем без механічного видалення. Приточно-витяжні вентсистеми поєднують у собі функції приточної та витяжної вентиляції.
      Приточні вентсистеми складаються з приточної камери для попередньої обробки повітря, повітропроводів для транспортування повітря до місць призначення, фурнітури (решітки, клапана, дифузори і т.п.) для правильної організації потоків повітря і привабливого зовнішнього вигляду та системи автоматики.
      Приточна камера може складатися із різних секцій, а саме:
            • повітрозабору (жалюзійний клапан);
            • фільтрації повітря;
            • калорифера (електричного або водяного);
            • випарника (фреонового або водяного охолоджувача);
            • вентилятора;
            • шумоглушника.
      Приточні камери (установки) бувають різного виконання в залежності від потреб замовника. Служать для очищення повітря від пилу й інших механічних домішок, для підігріву (у зимовий час) та охолодження (улітку) повітря. Приточна установка може встановлюватися як під стелею безпосередньо в приміщенні, за підшивною стелею, так і в окремому приміщенні - залежить від розмірів, що, в свою чергу залежить від продуктивності.
      Витяжні системи мають у своєму складі повітропроводи, фурнітуру, витяжні вентилятори та систему автоматики. Витяжні вентилятори можуть бути як звичайними, які встановлюються на горищі чи на технічному поверсі, так і в "даховому" виконанні (які встановлюються безпосередньо на плоскій покрівлі і мають горизонтальний чи вертикальний випуск).
      Приточно-витяжні системи вентиляції можуть будуватися по різних принципах. Це можуть бути окремі приточні і витяжні системи, що мають загальну приточно-витяжну камеру, а можуть бути моноблочні установки, що монтуються, як правило, у стелі і служать одночасно для подачі і видалення повітря. При цьому в приточно-витяжних систем є можливість повторного використання теплоти (і холоду) відпрацьованого повітря за допомогою рециркуляції чи рекуперації. У першому випадку відпрацьоване повітря цілком очищається і подається назад у приміщення (повна рециркуляція), чи частково підмішується в потік свіжого повітря (часткова рециркуляція), що скорочує витрати холоду влітку і теплоти узимку на підготовку повітря. Рециркуляція є одним з найефективніших способів енергозбереження в системах вентиляції. Однак, бувають випадки, коли рециркуляція недопустима (по нормативах чи з яких-небудь інших міркувань). У таких випадках застосовується рекуперація - відпрацьоване і свіже повітря запускаються в теплообмінник, де відбувається обмін теплом без безпосереднього контакту відпрацьованого та свіжого повітря. Плюсом рекуперації є економія енергії, і як наслідок, економія засобів на експлуатацію системи вентиляції. Іноді, коли є обмеження в можливому об'ємі споживаної енергії і встановити потужну нагрівальну систему неможливо, використання рекуператора є добрим рішенням задачі.
      Існують такі типи рекуператорів:
            • пластинчаті
            • роторні
            • з проміжним теплоносієм
            • камерні
            • теплові труби
      Важливою характеристикою рекуператорів є коефіцієнт ефективності рекуперації. Він виражає відношення між максимально можливим отриманим теплом і теплом, отриманим насправді. Теоретично ефективність може мінятися в межах від 30 до 90 %. Ця характеристика залежить від вартості, виробника і типу рекуператора.
      Приточно-витяжні системи також обладнані системою автоматики.Каталог сайтов [Vox.com.ua] Портал українця Львів - Бізнес портал Львова. каталог сайтів TRUBA.ua - очистка воды, трубы и фитинги, бассейны, насосы

  © 2009-2012 "Магнумпроект". Всі права захищено.